Veestopp

VEESTOPP

VEESTOPP on kasutusvalmis kiudtugevdatud hüdroisolatsioonimastiks märgadesse ruumidesse seina- ja põrandaplaatide alla.
Kuivanuna moodustab VEESTOPP elastse, veetiheda ning pragusid sildava kihi. Kuivanud isolatsioonkihile saab paigaldada katte. Toode on vesialuseline, ei eralda kuivamisel kahjulikke ühendeid.

Kasutamiseks sisetingimustes
Ei lase läbi veeauru
Värvus: helesinine
Kulunorm:  Põrandad 0,8 l/m2 (1,1 kg/m2), seinad 0,6 l/m2 (0,8 kg/m2) kahe kihi puhul
Hoida külmumast!

Pakend: 1,4; 7 ja 14 kg

 

Lisatud dokumendid

Kategooria:

Kirjeldus

VEESTOPP

VEESTOPP on kasutusvalmis kiudtugevdatud hüdroisolatsioonimastiks märgadesse ruumidesse seina- ja põrandaplaatide alla.
Kuivanuna moodustab VEESTOPP elastse, veetiheda ning pragusid sildava kihi. Kuivanud isolatsioonkihile saab paigaldada katte. Toode on vesialuseline, ei eralda kuivamisel kahjulikke ühendeid.

KASUTUSALAD
VEESTOPP paigaldatakse vannitubade, saunade jms niiskete ruumide seina- ja põrandaplaatide alla hüdroisolatsiooniks eesmärgiga takistada veel ja niiskusel tungimast aluskonstruktsioonidesse. Toode on mõeldud kasutamiseks sisetingimustes, sh. põrandaküttega ruumides. Ei sobi kasutamiseks pidevalt vee all olevates konstruktsioonides, näiteks basseinid.või konstruktsioonidel mille temperatuur on pikaajaliselt üle 80°C.

ALUSPINNAD JA KASUTUSTINGIMUSED
Niiskes ruumis kasutatav betoon, tellised, tsemendipõhised tasandussegud ja ehitusplaadid.
Aluspind peab olema kuiv, imav, rasva – ja tolmuvaba ning tasane. Peab olema tagatud et õhu, aluspinna ja paigaldatava toote temperatuur oleks vähemalt +10°C ning suhteline õhuniiskus alla 80%. Sobivad tööriistad on värvirull ja pintsel. Koos tugevduskangaga võib kasutada silumiseks pahtlilabidat. Enne kasutamist tuleb VEESTOPP hoolikalt läbi segada.

TEHNILISED ANDMED
Sideaine tüüp SBR
Värvus Helesinine
Kuivamiskiirus ca. 2 h esimene kiht, ca. 6h teine kiht (23°C, 50%RH)
Erikaal 1,35 kg/l
Paigaldustemperatuur 10 – 25°C (õhk, aluspind, toode)
Kulunorm:  Põrandad 0,8 l/m² (1,1 kg/m²), seinad 0,6 l/m² (0,8 kg/m²) kahe kihi puhul
Pragude sildamisvõime 1,5 mm

KASUTUSJUHEND
Ebatasased kohad, tühimikud ja praod tuleb täita ning lihvida. Kõik materjalid, mis võivad nakkumist vähendada, näiteks kuivanud tsemendipiim, tolm, liimi ning värvi jäägid tuleb eemaldada.
Kandke VEESTOPP kogu pinnale, ning laske kuivada kuni 2 h või kuni VEESTOPI värvus muutub tumedaks.
Kandke teine kiht VEESTOPPI kaetavale pinnale ja laske kuivada vähemalt 6 h. Kontrollige hüdroisolatsioonikihi tugevust ja lisage mastiksit õhukestesse või poorsetesse kohtadesse ning laske kuivada. Seina hüdrosiolatsioonikihi paksus peab olema vähemalt 0,4 mm. Peale VEESTOPP-I lõpplikku kuivamist võib alustada plaatide paigaldamist.

KUIVANUD KIHI KAITSE
Vältige kõndimist värskelt paigaldatud hüdroisolatsioonmastiksil. Hüdroisolatsioonkihti ei tohi tekitada auke, vigastusi ega sealt kruvisid läbi keerata. Kahjustatud pinnad tuleb parandada ülekattega 5 cm enne plaatimistöödega alustamist.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Töövahendid pesta enne mastiksi kuivamist veega. Peale kuivamist saab plekke eemaldada mehhaaniliselt.

TOOTE SÄILITAMINE JA JÄÄTMEKÄITLUS
Säilivusaeg kuivas kohas, temperatuuril +5°C kuni +30°C, suletud originaalpakendis 36 kuud alates toote valmistuskuupäevast.
Kaitsta külmumise eest! Tühi pakend utiliseerida.

Sulle võib meeldida ka…